מתלבשות על זה 2020

בזאר ההתרמה השנתי
של מרכז סיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית תל-אביב

והשנה – קמפיין גיוס המונים

תמכו בנו ב-giveback!

חיכינו, חיכינו, רצינו וקיווינו, התרומות השוות של המעצבות והמעצבים כבר בדרך אלינו! ואנחנו יודעות שגם אתן כבר מחכות לקחת חלק, ואולי אפילו כבר שמתן כסף בצד… אבל בסופו של דבר, הבריאות של כולנו חשובה יותר מכל בזאר.

בגלל מצב הקורונה והנחיות משרד הבריאות לא נוכל לקיים את הבזאר השנה במועד הרגיל שלו, אבל אתן מכירות אותנו מספיק טוב כדי לדעת, ששום וירוס לא יעצור אותנו, בטח לא עכשיו.

עד שנוכל להיפגש פנים אל פנים, אנחנו יוצאות לדרך עם קמפיין מימון המונים שנועד לאפשר לנו להמשיך את הפעילות החיונית כל כך – במיוחד עכשיו – של מרכז הסיוע ולתת מענה לאלפי הנפגעות והנפגעים שפונים אלינו.

כמו בכל בזאר, גם הפעם אנחנו מכינות לכן ולכם תשורות שוות ביותר, כולל שוברים שניתן יהיה לרכוש באמצעותם פריטים בבזאר הבא, שיתקיים ברגע שיתאפשר לנו.

בין התשורות שכבר מחכות בקמפיין תוכלו למצוא פינוקים קוסמטיים, שעות סטיילינג, הדרכות לניהול סושיאל, טיפולי רפואה משלימה, ארוחות שף, אימוני כושר וכמובן את החולצות שלנו – 'ככה נראית פמיניסטית' ו'ככה נראה פמיניסט'. וזאת רק ההתחלה…

כידוע, הבזאר מהווה כרבע מההכנסה השנתית שלנו, ובלי התמיכה שלכן ושלכם לא נוכל להמשיך את  הפעילות של מרכז הסיוע, ולא נוכל לתת מענה לנפגעות ולנפגעים שפונים אלינו.

הפעם במיוחד אנחנו צריכות את כולכם וכולכן איתנו. שתפו, ספרו, תמכו בנו, כמו שאתן עושות ועושים כל שנה, כבר 17 שנים.


הידעת?

» עד השנה, בזאר 'מתלבשות על זה' התקיים ברצף, בכל שנה, כבר 18 שנים (!)
» האירוע מופעל כולו על ידי מתנדבות ומתנדבים 
» הכנסות הבזאר מהוות כרבע מהתקציב השנתי של מרכז הסיוע ומאפשרות לנו להעניק סיוע, ליווי ותמיכה לנפגעות ונפגעים, לקיים סדנאות והכשרות למגוון רחב של קהלים ולטפל בכ-10,000 פניות בשנה.


רוצה להתנדב בקמפיין הגיוס שלנו?

קודם כל, תודה רבה!
ההתנדבות מתאימה לכל אחת ואחד – יש לנו מגוון רחב של משימות שצריך לבצע, ואנחנו צריכות כל עזרה שנוכל לקבל כבר מעכשיו.

לפרטים נוספים והרשמה להתנדבות >>


קצת על המרכז והבזאר…

בשנת 1978 הוקם מרכז סיוע ת"א אשר משרת את כל גוש דן ומעניק סיוע 7 ימים בשבוע 24 שעות ביממה לאלפי נשים, גברים ונוער שפונות ופונים אלינו מדי שנה. 42 שנים מאוחר יותר, המציאות הקשה, שעולה מן הנתונים, עדיין מבהירה בצורה ברורה, שסוגיית התקיפה המינית בישראל היא נגע הפוגע בכל שכבות האוכלוסייה ושעל כולנו לעשות את כל שביכולתנו על מנת לבערו. בשנים האחרונות התקבלו בקווי הסיוע בממוצע כ-10,000 פניות מידי שנה.

חצי השנה האחרונה היתה אחת המאתגרות ביותר בכל שנות הפעילות של המרכז. משבר הקורונה השפיע באופן נרחב על הפעילות שלנו גם ברמת ההשלכות הישירות על כלל הפעילות והתקציב שלנו, וגם בהתמודדות המקצועית בכל המחלקות והתאמה למציאות החברתית המשתנה. נאלצנו להתמודד עם מצוקה מאוד גדולה של הפונות והפונים שלנו, גם ברמה הנפשית של הצפה והתמודדות עם השלכות הפגיעה וגם עם הקושי במפגש עם הרשויות וחוסר חמורים במענים טיפוליים ופליליים. המציאות החדשה דרשה החזקה אינטנסיבית ומרכז הסיוע היה בין הארגונים היחידים שהמשיכו לפעול בלי הפסקה לאורך המשבר. 

מבחינה ארגונית חלק גדול מהפעילות שלנו התבטל בן לילה, מה שדרש היערכות מיידית של הצוות ועריכת התאמות להמשך הנגשת התכנים שלנו לשטח. כל השינויים התוכניים והטכנולוגיים נעשו באופן מיידי בזכות ההתגייסות של כלל הצוות והמתנדבותים. מתחילת המשבר ועד היום אנו מתמודדות עם אתגרים תקציביים אקוטיים ביותר כאשר אין אפשרות לקיים פעילויות חינוכיות שמהוות מקור הכנסה משמעותי, אין אפשרות לקיים את אירוע ההתרמה ובנוסף לכך יש איום על קיצוץ של 40% מתקציב התמיכה של הממשלה שמהווה כשליש מתקציב המרכז. אנו פועלות בלי הפסקה על מנת לגייס כספים ממקורות אלטרנטיביים כדי שלא לפגוע בפעילות השוטפת ובמענים החיוניים שמציע המרכז לציבור. 

אז עד שנוכל להיפגש בבזאר הרגיל, פנים אל פנים, כל מה שנותר זה לבקש ממך לתמוך בקמפיין ולהפיץ את הבשורה למי שרק אפשר…